top of page

Łazienka jak urządzić? Aranżacje i pomysły.

Łazienka stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Musi być ona w pełni funkcjonalna, a przy tym także estetycznie zaprojektowana z uwzględnieniem oczekiwań domowników. Każda osoba, która stoi przed wyzwaniem wyremontowania tego pomieszczenia bądź urządzenia go, ma spory dylemat, jak należy to zrobić. Dlatego, zanim przejdzie się do działania, warto zastanowić się nad tym, jakie są potrzeby użytkowników, dysponowany metraż i w końcu dostępny budżet. Zatrzymamy się teraz nad designem wnętrza, żeby podzielić się ciekawymi pomysłami, jak można zaaranżować łazienkę, by była naprawdę przytulna.

Naturalny styl skandynawski w łazience

Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach stylem, który dominuje w aranżacjach wnętrz, jest ten skandynawski. Nikogo nie dziwi zainteresowanie nim - w końcu wiąże się z harmonią, naturą, ładem oraz spokojną kompozycją, która tworzy wrażenie przytulności. Tak może być także w Twojej łazience. Jeśli decydujesz się na to, aby ten nurt zdominował pomieszczenie, zadbaj o to, by zagościła w nim jasna kolorystyka utrzymana w stonowanych barwach, pośród których powinny znaleźć się biele, beże czy szarości.

Dodatkowo świetnym elementem aranżacji, który pasuje do stylu skandynawskiego w łazience, jest drewno i inne naturalne materiały. Może być to wiklina, wełna, kamień czy len. Nie musisz się obawiać, że to nie ma racji bytu w łazience - płytki drewnopodobne są odpowiedzią na obawy co do wilgoci, a ciekawe lniane dywaniki czy wiklinowe kosze na pranie to strzał w dziesiątkę. Dzięki połączeniu takich dodatków sprawisz, że łazienka będzie prezentować się naprawdę przyjemnie dla oka.

Łazienka w nietuzinkowym stylu nowojorskim

Jeśli Twoje zainteresowania kierują się w nieco inną stronę niż natura, prostota i subtelność, to co powiesz na to, by łazienkę urządzić w stylu nowojorskim? Nie jest to najbardziej oczywisty wybór, dlatego szczególnie polecamy, by zwrócić na niego uwagę, gdy lubimy podążać za tym, co jest oryginalne. To skuteczne połączenie nowoczesności wraz z elegancją. Łazienki zaaranżowane w takim stylu mają sporo połyskujących powierzchni, pośród których znajduje się sporo szkła, srebra, lustrzanych tafli czy metalu.

Jest w nich także sporo światła - zarówno w oprawach wpuszczanych, jak i kinkietach czy lampach wiszących. Dużą sympatią cieszą się także umywalki czy rozwiązania dotyczące armatury czy urządzeń sanitarnych, które mogą być utrzymane w klimacie retro. Są nieco postarzane i wyglądają niezwykle szykownie. Przy tym warto wiedzieć, że styl nowojorski to również mozaiki, marmur, sztukaterie czy listwy dekoracyjne, dzięki którym łazienka prezentuje się naprawdę po królewsku.

Nowocześnie urządzona łazienka

Wiele osób dziś chętnie wybiera nowoczesne rozwiązania do łazienki. Ten styl cieszy się dużym uznaniem, a jego głównym celem jest uznanie funkcjonalności pomieszczenia jako nadrzędnej wartości. To najważniejsza kwestia, którą należy mieć na uwadze, urządzając łazienkę. Dopiero później można skupić się na estetyce wykonywanej aranżacji. Przyjrzyj się, jak wyglądają wybierane elementy pomieszczenia, ale nie zapominaj o tym, jak ważna jest ich jakość oraz ergonomia. Do każdego urządzenia czy mebla należy mieć swobodny dostęp - zarówno z uwagi na dojście do niego, jak i wygodne oświetlenie. Nowoczesna łazienka powinna być urządzona w stonowanych kolorach. Popularne są szarości, biele oraz czernie. Dominują w niej proste linie, które sprawiają wrażenie porządku i symetrii. Przy tym istotny jest umiar - zbędne dodatki, które stanowią tylko wartość dekoracyjną, nie są mile widziane w takiej aranżacji.

482 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page