top of page

Biurko dla nastolatka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pokój nastolatka to jego sanktuarium. Tutaj może wyrazić swoją osobowość, otoczyć się zdjęciami przyjaciół, plakatami i książkami, stworzyć własne miejsce do wypoczynku.


Jednak jednym z najważniejszych elementów w pokoju młodego człowieka jest biurko – czyli miejsce do nauki i pracy przy komputerze. Gdzieś w końcu trzeba odrabiać lekcje oraz przygotować się do matury, prawda?


A na co zwrócić uwagę przy wyborze tego mebla? Podpowiadamy poniżej!biurko dla nastolatka


Po pierwsze: ergonomiczny kształt 


Ponieważ biurko jest stricte przestrzenią komputerowo-biurową, najważniejsza w jego przypadku jest funkcjonalność. Niezbędny jest duży blat, który pomieści książki, zeszyty i cały sprzęt komputerowy: w końcu obecnie nierzadko korzystamy z kilku monitorów na raz. Atutem z pewnością będą dodatkowe półki i szuflady, idealne do przechowywania wszystkich niezbędnych przyborów piśmienniczych, rysunkowych, podręczników i sprzętu. Taki mebel umożliwia bardzo dobrą organizację miejsca pracy.


Kluczowe jest także zwrócenie uwagi na wysokość, na jakiej znajduje się blat. Powinna być ona dopasowana do wzrostu nastolatka, tak aby umożliwić wygodną pracę, bez ryzyka bólu pleców. Pamiętajmy też, aby wygospodarować na blacie miejsce przeznaczone na lampkę, która pozwoli uczyć się o każdej porze dnia i nocy bez obciążania wzroku.


Model HARMONY, dostępny w kilku kolorach, wyposażony jest w wiele półek, umożliwiających ergonomiczną organizację przestrzeni do pracy.


Po drugie: modny styl


Biurko też należy dopasować do gustu nastolatka – nie musi być zwykłym, nudnym blatem na czterech nogach.


Modele inspirowane stylem loftowym charakteryzują się metalowymi elementami o kształcie smukłych rurek. Zdecydowanie dodają nowoczesności i lekkości pomieszczeniu, a przy tym pozostają funkcjonalne – jak na przykład biurko RAVENNA.Klasyczny model MONDI to wybór pasujący do wielu wnętrz. Solidne nogi gwarantują dobre podparcie, a brak dodatkowych szuflad umożliwia dużą personalizację. To też dobra opcja dla nieco starszych nastolatków, którzy nie potrzebują tyle przyborów szkolnych pod ręką, co młodsze dzieci.


A może biurko nietypowe?


Dla artystycznych dusz, które chcą ukryć bałagan na przestrzeni roboczej, lub też dla posiadaczy małych pokojów idealne będą modele wiszące i rozkładane. Pozwalają one zaoszczędzić miejsce na podłodze, a przy tym oferują sporą elastyczność: kiedy siadamy do pracy możemy rozłożyć blat, a po skończonej nauce wystarczy go złożyć, bez żadnego dodatkowego sprzątania. Taką wygodę oferują biurka z linii MEGAN, SONOMA i MUSE w wielu wersjach kolorystycznych.Każdy młody człowiek może zatem dobrać mebel do swoich potrzeb!

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page