top of page

Dodatki do salonu - stwórz przyjazną przestrzeń

To nie meble odpowiadają za ostateczny klimat pokoju - wszystko zależy od dodatków!

Jeśli ciągle widzisz w telewizji przepiękne salony i zastanawiasz się, dlaczego Twój tak nie wygląda (a przecież masz nawet taką samą kanapę!), to prawdopodobnie przez niedopilnowanie szczegółów. Ale spokojnie: nie chodzi o tysiąc poduszek oraz ramek na ścianie. Tym, czego potrzebuje Twoje wnętrze, jest kilka funkcjonalnych dodatków. Stwórz przyjazną przestrzeń z poniższymi propozycjami.


Przede wszystkim komfort


Obecnie najmodniejsze są salony, które dają poczucie wygody i relaksu, stanowią „bezpieczną przystań" do wypoczynku lub rozrywki. Ciepłe kolory, naturalne materiały i klasyczne kształty najlepiej oddają tutaj atmosferę domowego ogniska.

Komfort zapewniają dobrze dobrane dodatki. Drewniana nakładka na meble jest zdecydowanym faworytem ostatnich lat i najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, które mają za mało miejsca, aby ustawić w nich stolik kawowy. Dzięki temu gadżetowi stworzymy podstawkę pod napoje czy inne przedmioty bezpośrednio na oparciu kanapy i nie musimy się martwić ani o uszkodzenie mebla, ani o zrzucenie rzeczy. Taka płaska powierzchnia jest nieoceniona przy wieczorkach filmowych lub spotkaniach ze znajomymi. A jak stylowo wygląda!


Funkcjonalne wnętrze nie musi być surowe


Niektórzy uwielbiają zagracać przestrzeń niepotrzebnymi bibelotami, a inni boją się powiesić choćby jedno zdjęcie z obawy przed przytłaczającą atmosferą. Czy istnieje złoty środek?

Tak — i najlepszą poradą jest trzymanie się tylko kilku kolorów oraz faktur. Jeśli nasze meble są błyszczące, to nie mieszajmy ich z drewnem. A jeśli zdecydowaliśmy się na drewno, to unikajmy zbyt wielu barwnych wzorów. Dobrze jest trzymać się jednej kolekcji w sklepie, aby wszystkie elementy aranżacji do siebie pasowały. Producenci oferują w nich wiele elementów, które można swobodnie dokupować oraz mieszać.


Czy w takim razie jedynym rozwiązaniem jest minimalizm? Zdecydowanie nie! Aby zwiększyć powierzchnię przechowywania w salonie, warto postawić na pasujące do reszty oszklone witryny. W nich można wyeksponować dodatki, które sprawią, że poczujemy się jak w domu: zastawę stołową, srebra, pamiątki z podróży. A zabudowana część witryny pozwoli okiełznać bałagan.


Podobną rolę pełnią półki. Nimi można zapełnić przestrzeń do woli - są eleganckie i skutecznie ocieplają pomieszczenie. Nie trzeba stawiać na nich wielu przedmiotów; wystarczy kilka kwiatów oraz zdjęć, aby stworzyć przytulny, ale jednocześnie funkcjonalny salon.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page