top of page

Meble do łazienki – stojące czy podwieszane?

Łazienka to kluczowe miejsce w mieszkaniu, przede wszystkim dlatego, że spełnia wiele funkcji: pralni, pokoju kąpielowego i gospodarczego, toalety. Czasami trudno jest zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty w jednym pokoju, szczególnie wtedy, kiedy jest niewielki. Jak rozwiązać te problemy? Odpowiednimi szafkami!


Nie chodzi tylko o wygląd czy podwyższoną odporność na wilgoć, aby zapobiec szybkiemu zniszczeniu mebla. Kluczowe są ergonomiczna konstrukcja oraz właściwe rozmieszczenie – w końcu chcemy korzystać z łazienki bez przeszkód.


Oto krótki poradnik po doborze łazienkowych szafek.meble do łazienki


Wiele trudnych decyzji


Łazienka to problematyczny pokój. Głównym wyzwaniem jest tutaj umiejętne połączenie kilku funkcji na niewielkiej przestrzeni – ustawienie pralki tak, aby można było wygodnie robić pranie; lustra w sposób umożliwiający golenie twarzy lub wykonywanie makijażu; czy też przestrzeni do przechowywania. Należy również podjąć kluczową decyzję: wanna czy prysznic? Jak wybrać praktycznie meble do łazienki?


Prysznic zazwyczaj jest polecany do małych łazienek, z kolei wanna bywa pierwszym wyborem w mieszkaniach w bloku. Ostatecznie jednak wszystko sprowadza się do preferencji osób, które będą z łazienki korzystać.


Zatem przy planowaniu przestrzeni i wyborze mebli do łazienki najpierw należy przemyśleć, co koniecznie musi się znaleźć w pokoju. Jakie rzeczy chcemy przechowywać? Ile szafek i jakiego rodzaju potrzebujemy – stojące czy wiszące?


Meble do łazienki wiszące i stojące


Jeszcze nie tak dawno szafki pod umywalkę były wyłącznie stojące, jednak coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się jej podwieszanie.


Oto kilka powodów:


  • Model podwieszany dodaje lekkości pomieszczeniu oraz zajmuje mniej miejsca.

  • Zdecydowanie ułatwia zachowanie czystości, ponieważ pozwala na swobodny dostęp do podłogi.

  • Podwieszona szafka pod umywalkę wygląda nowocześnie oraz bardzo elegancko.


Niestety, taki mebel ma też wady: przede wszystkim jest droższy niż modele stojące. Zawieszenie go na ścianie to zadanie problematyczne, a niekiedy wręcz niemożliwe – ściany muszą być bowiem na tyle solidne, aby unieść ciężar szafki i umywalki. Co więcej, podczas wiercenia kafle mogą się kruszyć lub pękać, szczególnie, jeśli są słabej jakości.


Należy także uważać na to, aby podczas prac nie uszkodzić instalacji wodnej lub elektrycznej w ścianie.

Które zatem rozwiązanie będzie najlepsze? Warto przeanalizować wady i zalety obu modeli – w końcu meble łazienkowe kupujemy raz na wiele lat!


Pośród propozycji uwagę przykuwa szafka pod umywalkę BALI WHITE z eleganckimi, białymi frontami oraz drewnianymi nóżkami i detalami:


Dla osób, które są zdecydowane na wiszącą szafkę polecamy model ARUBA z umywalką nablatową i modną czarną baterią:

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page