top of page

Jak modnie i stylowo urządzić salon w mieszkaniu?

Salon należy do tych pomieszczeń, które odgrywają jedną z najważniejszych ról w całym mieszkaniu. To właśnie w nim spędzają sporo czasu zarówno domownicy, jak i goście. Powinien być on azylem, w którym przyjemnością jest przebywać. Dlatego warto znać podstawowe wskazówki, które pomogą w modnym oraz stylowym zaaranżowaniu niewielkiego pokoju dziennego w mieszkaniu. Ważne, aby było przytulnie oraz funkcjonalnie. Jeśli nie wiesz, jak to osiągnąć, wszystko Ci wyjaśnimy poniżej.

Nowoczesny salon - jak osiągnąć ciekawy efekt?

Chcesz zaaranżować salon zgodnie z obowiązującymi trendami? Jeśli tak, to jednym z doskonałych wyborów, który z pewnością trafią w Twój gust, jest urządzenie pokoju w unikalnym nowoczesnym stylu. To sposób na wizualne dodanie przestrzeni i powiększenie metrażu, a także zachowanie prostoty oraz nienagannego porządku i ładu. Nowoczesny salon jest pełen naturalnych materiałów takich jak: szkło, drewno, metal, beton czy żywica. To właśnie one stanowią bazę dla mebli oraz dodatków.


Jeśli urządzasz pokój w bloku, z pewnością wiesz, że niekiedy bywa to wyzwaniem z uwagi na dość niewielką powierzchnię do zagospodarowania. Wydawać by się mogło, że nowoczesna aranżacja nie ma racji bytu, gdy w grę wchodzi mały metraż, jednak my doskonale wiemy, że wcale nie musi tak być. Wystarczy zastosować proste i nieskomplikowane formy i pozostawić nieco pustej przestrzeni, by zyskać światło i wrażenie otwartości. Zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem są lustra, które optycznie powiększają wnętrze oraz podążanie za jasną kolorystyką. Pamiętaj, że w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu nie ma miejsca na przedmioty, które nie mają określonego zadania. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zagracisz przestrzeni o zbędne meble i akcesoria.

Ciągle modny styl skandynawski

Nie da się ukryć, że tak jak styl skandynawski wszedł w łaski wszystkich osób - także Polaków, tak nadal podbija ich serca i nie wygląda na to, by coś miało się zmienić. Salon zaaranżowany w taki sposób jest prosty, pełen harmonii, często wyposażony w funkcjonalne i tanie meble. Kluczowe jest, by zadbać o minimalizm, stosowanie jasnej palety barw, wpuszczanie dużej ilości światła naturalnego i redukcję wyposażenia do absolutnego minimum.

Styl skandynawski pozwala zyskać komfort życia. Wiąże się z przytulnością, estetyką, ale i praktycznością. Nie ma tutaj potrzeby stosowania zbędnych elementów dekoracyjnych - wystarczy postawić akcent na kilka pojedynczych i rozmieścić je w strategicznych punktach salonu. Dzięki temu uzyskasz przytulny efekt.

Przepych w stylu glamour

Zupełnym przeciwieństwem jest styl glamour, który wskazuje za przepych, bogactwo, obfitość. Nie ma w tym nic złego, ponieważ umiejętnie dobrane meble oraz dodatki dają ciekawy efekt finalny. Co znajduje się w takim salonie? Przede wszystkim nobliwe, stylowe meble, które wzbogacone są o różnorodne dodatki w różnej formie. Stosowane są tutaj żywe kolory, ale raczej w jasnym odcieniu. Dominuje tutaj róż, purpura, czerwień, żółć czy złoto. Ważne, by zadbać o wpuszczenie dużej ilości światła, dzięki czemu zdobienia czy dekoracje będą odpowiednio wyeksponowane. Szczególnie że jest ich naprawdę wiele. Aranżacja glamour to sporo dodatków - nietuzinkowe lampy, świece, ramki, puchowe poduszki i koce, kryształy. Z uwagi dużą liczbę elementów, warto zdecydować się na ten styl, jeśli rzeczywiście mamy do dyspozycji przestronny salon o optymalnej powierzchni.

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page