top of page

STOLIKI KAWOWE

Nowoczesne stoliki kawowe to chyba jedne z najwygodniejszych mebli, jakie można ustawić w salonie. Ciekawą propozycją są tanie stoliki kawowe na kółkach. W małych pokojach będą wielozadaniowe: pomieszczą kubek z kawą, laptop, książki i inne podręczne bibeloty. Piękny design nie oznacza jednak braku praktyczności! Modne stoliki kawowe do salonu, nawet ze złotymi nóżkami, mogą być funkcjonalne.

Nowoczesne stoliki kawowe - niezbędnik w salonie

Pora odpocząć, więc zasiadasz z parującą herbatą na kanapie przed telewizorem, wyciągasz nogi i... nie masz gdzie odstawić kubka. Co teraz?

Nie ma bardziej zaufanego kompana spotkań towarzyskich, wieczornego seansu ani poobiedniego odpoczynku: to tutaj odstawiamy kawę, popcorn, pilot do telewizora, pada do konsoli, a i nawet miejsce na ekspozycję bibelotów też się znajdzie. I choć niektóre mieszkania ze względu na ograniczone miejsce nie decydują się na ten mebel, to jednak nie ma drugiego takiego niezbędnika, jak stoliki kawowe. Drewniane, szklane, metalowe - obecnie na rynku można znaleźć model idealny do naszych potrzeb.

A całości aranżacji strefy wypoczynkowej w salonie z pewnością uzupełni sofa, przytulne poduszki oraz koc. To najlepsze miejsce, w jakim można być po całym dniu w pracy!

Tanie stoliki kawowe nawet do kawalerki

Czy mieszkanie, w którym trwa walka o każdy centymetr przestrzeni, może pozwolić sobie na ten mebel? Tak! Na szczęście nowoczesne stoliki kawowe nie muszą być wielkie, ciężkie i toporne. Współczesny design stawia bowiem na funkcjonalne rozwiązania, nie rezygnując przy tym z aspektów wizualnych. Dlatego nawet w kawalerkach znajdzie się miejsce, żeby dopełnić wypoczynek.

Stoliki na kółkach dzięki mobilności sprawdzają się w każdej przestrzeni, a my nie musimy martwić się o porysowanie podłogi, a to ze względu na miękkie opony.

Inną możliwością są podwójne stoliki kawowe - czarne nogi doskonale dopełniają się z drewnianym blatem w wielu modelach. To projekt na czasie, bowiem pozwala wstawiać jeden blat pod drugi, aby uzyskać dodatkowe miejsce wtedy, kiedy tego potrzebujemy,

Eleganckie stoliki kawowe do salonu

Zdecydowanie najbardziej piorunujący efekt daje dopasowanie mebli pod względem stylu. Stoliki kawowe loftowe zatem powinny być szklane, metalowe, a nawet betonowe, aby uzupełniać się z nowoczesnym klimatem pokoju. Skandynawski wystrój polubi się najbardziej z drewnem oraz jasnymi barwami. A styl glamour? Tutaj możemy pozwolić sobie na wysoki połysk i złoto, a także nietuzinkowe ornamenty.

Wiele modeli posiada bowiem dodatkowe półki, które oferują miejsce do przechowywania. A tego przecież nigdy nie za wiele!

Jak wybrać modne stoliki kawowe?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów. Po drugie, niezwykle istotna jest wygoda użytkowania. A po trzecie: liczy się design!
 

Stoliki kawowe prostokątne są zdecydowanie klasycznym wyborem. Obecnie jednak wiele projektantów ozdabia je wyjątkowymi fakturami, stosuje niezwykłe materiały oraz kolory. Dlatego właśnie ta geometryczna forma sprawdza się w wielu mieszkaniach - połączenie eleganckiego designu oraz nowoczesnych rozwiązań daje modne stoliki kawowe!

bottom of page