top of page

STOŁY

Praktyczne tanie stoły rozkładane są nowoczesne, stabilne, a przede wszystkim uniwersalnie piękne. Nowoczesne stoły do salonu coraz częściej wykonane są ze szkła lub kamienia, dodając domowi futurystycznego klimatu. Takie propozycje przykuwają oko, ale jeśli zależy nam na eleganckim, uniwersalnym rozwiązaniu to warto zdecydować się na drewno. To trwały, pewny surowiec.

Tanie stoły rozkładane do salonu

Jakie miejsce w domu kojarzy się z rodziną najbardziej? Zdecydowanie pokój dzienny. To tam przyjmujemy gości, jemy wspólne posiłki, spędzamy czas na grach lub rozrywce. Dlatego centralną pozycję zajmują zawsze stoły do salonu. Długo można rozmawiać o symbolice tego mebla. W końcu, na dobrą sprawę, był on prawdopodobnie jednym z pierwszych wynalazków w historii ludzkości. Gościnność narodziła się przy suto zastawionym blacie, a okrągły stół do dzisiaj oznacza równość wszystkich przy nim zasiadających; tradycja ta wywodzi się, co ciekawe, z legendy o królu Arturze i jego rycerzach.

Dzisiaj wszyscy gospodarze polują na tanie stoły rozkładane, ponieważ bez tego porządnego, eleganckiego mebla dom w zasadzie nie istnieje. I, wbrew pozorom, da się kupić polski, piękny produkt za niewielkie pieniądze. Nie trzeba sławnego designera ani loga, żeby mieć wyjątkowy blat — w końcu stoły do salonu towarzyszą ludzkości od zawsze.

Stoły drewniane rozkładane

Na imprezy czy większe spotkania cztery miejsca nie wystarczą, a możliwość zwiększania i zmniejszania powierzchni roboczej jest bardzo wygodnym i użytecznym rozwiązaniem. Jak wybrać odpowiedni mechanizm?
 

Stoły rozkładane do salonu produkuje się na dwa sposoby: z pełnym albo dzielonym blatem. Ten pierwszy zakłada, że dostawki montuje się za pomocą wsporników lub w szufladach. Łatwo jest dzięki temu rozłożyć całość. Ten drugi z kolei opiera się na skrzyniach, w których chowa się wkładki. Wystarczy rozsunąć połę blatu, która zamontowana jest na prowadnicach, i wypełnić dziurę wyciąganą dostawką. Proste i skuteczne.
 

Sposób działania mechanizmu zależy od modelu. Stoły drewniane rozkładane można znaleźć w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego warto zapoznać się z instrukcją, zanim przystąpimy do działania, ponieważ nowy mebel może funkcjonować zupełnie inaczej, niż ten, którego byliśmy przyzwyczajeni.

Nowoczesne stoły do salonu i jadalni

Jaki mebel wybrać? Na pewno zaczniemy od zastanowienia się, co pasuje do naszego pomieszczenia. Nowoczesne stoły do jadalni mogą nam się kojarzyć z okrągłym blatem, ale nie będą one dobrze wyglądać w małych pokojach. Ponadto, ciężko będzie ustawić je pod ścianą. Z kolei kształt prostokąta lub kwadratu jest zdecydowanie bardziej klasyczny, choć należy uważać na ostre kanty, szczególnie przy małych dzieciach.

Pora zasiąść, czyli tanie stoły do jadalni

Zanim zaczniemy jeść, powinniśmy zmierzyć przestrzeń, w której postawimy mebel. Żeby było wygodnie, potrzebujemy 80 cm odstępu od ściany oraz 20 cm pomiędzy poszczególnymi siedzeniami. Tanie stoły do jadalni na szczęście można kupić w wielu rozmiarach.

Na przykład modele NUKA w naszej kolekcji mają do 200 cm długości. Co warte uwagi, można wybrać blat wsparty na kolumnie, a nie na czterech nogach — dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z przysunięciem się.

bottom of page