top of page

MEBLOŚCIANKI

Nowoczesne meblościanki do salonu sprzyjają filozofii „mniej znaczy więcej". Meblościanki do pokoju składają się z wielu różnych segmentów, które można dowolnie zaaranżować na ścianie, dopasowując całość do stylu pomieszczenia oraz do naszych potrzeb. Zestawy naszych meblościanek zawierają meble stojące oraz do powieszenia, dzięki czemu znacząco zwiększamy przestrzeń do przechowywania i nie zagracamy pokoju. Sprawdź proponowane przez nas modele.

Tanie i nowoczesne meblościanki do salonu

Meblościanki do salonu kojarzą Ci się tylko z czasem PRL-u, boazerią i kolejkami? W latach 80. faktycznie były niezwykle popularnym wyposażeniem małych mieszkań. Ale dzisiaj, ponad 40 lat później, istnieją też meblościanki nowoczesne!
 

Pierwowzór tego mebla zaprojektowano w Stanach Zjednoczonych już w roku 1950, jednak nie przyjął się wtedy w ogóle. Natomiast 10 lat później, kiedy model pojawił się w Polsce, praktycznie od razu podbił serca naszych rodaków. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że, w przeciwieństwie do krajów zachodnich, u nas standardem były małe mieszkania, a meblościanki do salonu pozwalały zaoszczędzić dużo miejsca.

 

Są to tanie meble prosto od producenta, które, jak nazwa wskazuje, zasłaniają ścianę. Kiedyś faktycznie było tak, że od sufitu do podłogi montowało się jeden segment, byleby tylko uzyskać jak najwięcej półek. Ale meblościanki nowoczesne są zdecydowanie bardziej eleganckie, choć zachowują ducha pierwowzoru.

Tanie meblościanki do pokoju

Co by nie mówić, takie rozwiązanie nadal sprawdza się najlepiej w mniejszych lokalach czy kawalerkach, choć również domy mogą z niego skorzystać. Półki, szafki otwarte i zamknięte, witryny, komody - tanie meblościanki składają się z wielu elementów. Oczywiście, praktycznie w każdym modelu obowiązkowe jest miejsce na telewizor, ale poza tym zestaw można wybrać według tego, co nam się podoba. Również wygląd mebli i wykończenia dobieramy pod styl, w jakim utrzymany jest salon. To już nie są lata 80. — teraz mamy szerokie możliwości aranżacji przestrzeni.

Nowoczesne meblościanki do salonu

Proste bryły oznaczają uniwersalność. Takie kształty sprawiają, że mebel wcale nie musi stać przy jednej ścianie. Zestaw za niewielkie pieniądze może w całości wystarczyć do umeblowania całego pokoju, zwłaszcza niewielkiego.

 

Styl loftowy, czyli opierający się na dużej otwartej przestrzeni, bez zbędnych „gratów", szczególnie lubi się z lakierowanymi, błyszczącymi szafkami, które pomieszczą wiele bibelotów. Szklane witryny warto dodatkowo podświetlić taśmą LED. Z kolei skandynawskie wnętrza pasują do drewnianych, otwartych półek meblościanki. Pokojowe aranżacje można układać dowolnie.

Meblościanka — salon też jest przestrzenią do przechowywania

Małe mieszkanie nie musi być ciasne. Wystarczy odrobina kreatywności, by wyczarować dodatkowe miejsce! Meblościanki nowoczesne są tak zaprojektowane, by pomieścić jak najwięcej rzeczy. Telewizor, domowa biblioteczka, kwietnik, zdjęcia, zastawa stołowa... wymieniać można długo. Pomyśl, co chcesz przechowywać, i dobierz formę mebla do potrzeb.

 

Czy mieszkasz w kawalerce, czy w domu, idealnym rozwiązaniem będzie meblościanka salon zaskoczy Cię tym, jak bardzo nagle się powiększył!

bottom of page