top of page

Najlepsze pochodzi z natury – zalety litego drewna dębowego

Choć przez ostatnie lata w polskich domach królowała płyta MDF, to teraz do łask wraca lite drewno. Nic dziwnego: na rynku można znaleźć coraz więcej eleganckich i wytrzymałych modeli w przystępnej cenie. Jakie zalety ma dębina? Piszemy o tym poniżej.Zalety litego drewna dębowego


Przede wszystkim pasuje do wszystkiego


Klasyczne meble dębowe stanowią duszę każdego pomieszczenia. Stoły, komody czy witryny z tego surowca wyglądają ponadczasowo i sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych stylach. Takie umeblowanie doda charakteru Twojemu mieszkaniu i będzie świadczyć o dobrym guście.


Trwałość i długowieczność


Lite drewno zachowuje swoje właściwości przez stulecia – w wielu muzeach możemy oglądać zabytki wykonane z dębiny, które wciąż zachwycają swoim wyglądem. Jak to możliwe?

Przede wszystkim dąb jest bardzo twardy i ciężki, a dzięki temu wytrzymały. Nie ulega ścieraniu, nie odkształca się i jest odporny na warunki zewnętrzne. Dlatego forma, jaka zostanie nadana dębinie w warsztacie stolarskim, zostanie zachowana przez następne lata użytkowania. O dębie mówi się nawet, że jest wieczny.


Kiedyś na taką jakość mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi, ale dzisiaj meble z litego drewna są dostępne dla każdego. W Homlando gwarantujemy przystępną cenę wszystkich produktów, również wykonanych z tego wysokiej jakości surowca.


Wyjątkowy wygląd na długie lata


Naturalny dąb jest niepowtarzalny: każda deska charakteryzuje się unikalnym układem słojów. To oznacza, że nie ma dwóch takich samych mebli z litego drewna.


Co więcej, dębina z czasem szlachetnieje, czyli nabiera głębszego koloru – naturalnego, ciemnego. To ta właściwość sprawia, że po latach stoły, krzesła czy łóżka wyglądają jeszcze lepiej, niż nowe, i dodają wnętrzom elegancji. Choć nie są najtańszym wyborem, to meble z litego drewna z pewnością stanowią dobrą lokatę kapitału, która nie straci na wartości mimo upływu lat.


Łatwe w czyszczeniu


Choć może wydawać się, że lite drewno wymaga specjalnego traktowania, to jest wręcz odwrotnie! Konserwacja dębiny polega na regularnym przecieraniu impregnatem do mebli z dodatkiem naturalnego wosku. Jeśli zauważymy plamy na powierzchni desek, wystarczy wyczyścić je delikatnym detergentem i wodą.


Najlepsze meble z litego drewna są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, tak jak łóżko RUSS z naturalnego litego dębu. Możesz wybierać spośród wielu wykończeń deski: standardowego olejowania, lakierowania na mat, półmat lub połysk – https://www.homlando.com/product-page/%C5%82%C3%B3%C5%BCko-dwuosobowe-russ-lite-drewno-160x200-cm-d%C4%85b-naturalny


Być może to właśnie dębina będzie idealnym uzupełnieniem Twojego wnętrza?

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page