top of page

Jak dobrać stolik kawowy do Twojego wnętrza?

Zaktualizowano: 30 paź 2023

Stolik kawowy nie jest meblem, o którym myślimy na samym początku, kiedy wprowadzamy się do mieszkania. Jednak bardzo szybko okazuje się, że jest on absolutnie niezbędny do wygodnego życia: lądują na nim kubki z napojami, posiłki, książki, pilot do telewizora oraz inne "przyda się". Stolik kawowy jest zatem również stolikiem od wszystkiego.


Jak dobrać odpowiedni, praktyczny model tak, aby pasował do salonu?


jak dobrać stolik kawowy do wnętrzna


Po pierwsze: przemyśl swoje oczekiwania


W jaki sposób spędzasz czas w "dużym pokoju"? Salon służący za sypialnię, w którym co noc trzeba rozłożyć kanapę do snu, potrzebuje mobilnych, niewielkich mebli. Bardzo dobrym pomysłem są obłe blaty, znacznie wygodniejsze do upchnięcia po kątach niż kanciaste kształty. Jeśli zatem stoliki kawowe w naszym salonie często wędrują - zależnie od potrzeb domownika służą za podnóżek, stół do śniadania lub miejsce do gry - to warto postawić na lekkie, niewielkie modele. Świetnie sprawdzą się dwa meble, chowane jeden w drugi, jak w przypadku modelu NUKA: https://www.homlando.com/product-page/podw%C3%B3jny-stolik-kawowy-nuka-m-60x60-cm-d%C4%85b-artisan-czarny


Dlatego właśnie pierwszym krokiem jest zastanowienie się, w jaki sposób spędzamy czas w pokoju dziennym.


Po drugie: przeanalizuj metraż pomieszczenia


Na solidny, stabilny stolik warto postawić wtedy, kiedy dysponujemy przestronnym i dużym salonem, który jedynie od święta zmienia się w sypialnię. Ciekawą propozycją jest elegancki, szeroki model PETRA:

W małych pokojach zdecydowanie niefunkcjonalne będą duże meble. Lekkie, mobilne propozycje, na przykład na kółkach, pozwolą szybko przestawić stolik z miejsca na miejsce, a tym samym wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń.


Taką możliwość zapewnia chociażby model YOGI:


W przypadku, w którym często potrzebny jest blat do wieczorków z grami lub do układania puzzli można zainwestować w dodatkowy, składany stół, i na co dzień przechowywać go w szafie albo innym pokoju.


Po trzecie: co z kanapą?


Podczas dokonywania zakupów należy również wziąć pod uwagę wysokość kanapy - w końcu to właśnie przy niej najczęściej potrzebujemy dodatkowego blatu do położenia pilota czy kubka z gorącą herbatą.


O jakich wymiarach mówimy? 40 cm to zazwyczaj wysokość kanapy, zatem wszystko ponad to będzie wyższe od niej. Warto wybrać meble tak, aby odpowiadały sposobowi, w jaki użytkujemy tę przestrzeń. Weźmy także pod uwagę to, że najbardziej funkcjonalne są propozycje równe lub wyższe od kanapy, a na niskie stoliki postawmy wtedy, kiedy dysponujemy większym metrażem salonu. Zawsze można także wybrać dwa egzemplarze o różnej wysokości!

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page