top of page

Jak wybrać odpowiednie łóżko? Jak poprawnie ustawić łóżko w sypialni?

Czy od urządzenia sypialni może zależeć jakość naszego snu? Niektórzy wierzą w to bardzo mocno i ustawiają meble sypialniane według zasad feng shui, a inni pukają się wtedy w czoło - ale niezależnie od tego, do której grupy należysz, pewnie przyznasz, że dobry wypoczynek odbywa się na dobrym łóżku.

Rama drewniana czy tapicerowana? Jaki rozmiar materaca i jak rozplanować pomieszczenie, aby osiągnąć w nim spokojny, intymny nastrój? O tym poniżej.


Kwestia wystroju sypialni


Choć jeszcze kilka lat temu spało się na tapczanach albo kanapach, dzisiaj wolimy kupować dużo wygodniejsze i zdecydowanie lepiej wyglądające ramy, do których dobiera się materac. Dzięki temu nie tylko dbamy o swoje zdrowie, ale też mamy pełną kontrolę nad wystrojem pokoju. Ale właśnie - co wybrać? Zdecydowanie najbardziej klasycznym rozwiązaniem są drewniane łóżka sypialniane, które odznaczają się naturalnym wyglądem i pozwalają stworzyć uspokajającą atmosferę, idealną do snu. Co więcej, drewno jest bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ jesteśmy w stanie szybko usunąć z niego kurz czy zabrudzenia. Nie wspominając o mnogości wybarwień, na które można się zdecydować.

Równie popularnym wyborem są zagłówki tapicerowane. Dzięki bogatej ofercie tkanin obiciowych - skóra, welur, aksamit - mamy możliwość dopasować kolorystykę do wystroju pomieszczenia, aby stworzyć harmonijną, spójną całość. A pikowania w nieoczywiste figury geometryczne to tym samym świetny wybór dla fanów ekstrawaganckiego stylu.

Drewniane oraz tapicerowane łóżka idealne do każdej sypialni znajdziesz tu: https://www.homlando.com/lozka


Kwestia wygodnego snu


Cały pokój składa się na jakość nocnego wypoczynku. Łóżko i materac są najważniejsze, ale jeśli nie zdołamy wyciszyć naszego organizmu, to nadal wstaniemy rano lewą nogą. W chińskiej filozofii feng shui znajdziemy garść ciekawych porad na ten temat. Jedna z nich mówi o tym, że sypialnia powinna znaleźć się po południowo-zachodniej stronie mieszkania. Akurat wprowadzenie tej konkretnej zasady często jest niemożliwe, ale inne są dużo bardziej osiągalne.


Po pierwsze, w pomieszczeniu do spania należy utrzymywać bezwzględny porządek, również w szafach (warto pomyśleć o szufladzie pod łóżkiem, jeśli mamy mało miejsca!). Dobrze jest postarać się o ciszę oraz intymną atmosferę, w czym pomoże nam kilka źródeł światła i usunięcie z sypialni urządzeń elektronicznych. Kolory idealne do tego pokoju to delikatne, przygaszone barwy: róże, brązy, zielenie. Dodatki - poduszki, dywany, zdjęcia - powinny uzupełniać przestrzeń, ale nie ją zagracać albo przytłaczać.


To wszystko bardzo adekwatne porady, które warto zastosować, aby sen był wygodny i spokojny. Dobranoc!

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page