top of page

Płyty meblowe - rodzaje i zastosowanie

Tani i wytrzymały materiał do budowy mebli? Jak najbardziej! Choć może się wydawać, że to niemożliwe, płyty meblowe właśnie takie są i dlatego cieszą się popularnością.

Najczęściej spotykanym rodzajem tego półproduktu jest płyta laminowana. Wytwarza się ją na bazie płyty wiórowej albo MDF, a następnie uszlachetnia jej powierzchnię za pomocą papieru, mocno sprasowanego i utwardzonego żywicami. W efekcie powstaje dekoracyjna powłoka - laminat.


Dzięki swoim właściwościom materiał nadaje się do tworzenia całych mebli lub tylko ich części, np. frontów. Można go do woli przycinać, jest odporny, atrakcyjny wizualnie, a przede wszystkim - niewiele kosztuje. Dlatego produkty z niego są bardzo dobrą inwestycją.

Na co warto zwrócić uwagę?


Tego rodzaju rozwiązania są coraz bardziej popularne w niedużych mieszkaniach, w których liczy się każdy metr przestrzeni. Każdy, kto musi wynaleźć w sypialni dodatkowe miejsce na aranżację home office albo zmieścić w pokoju dziecka nowe stanowisko do odrabiania zadań domowych, doceni potencjał składanego blatu.

Tanie biurka z płyty meblowej są przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zarysowania. Materiał ma gładką powierzchnię, która zapewnia porządek i odpowiednie warunki do pracy, również artystycznej czy projektowej. Dzięki różnym wykończeniom laminatu, także tym imitującym drewno, mebel można dopasować do wielu aranżacji wnętrz, aby stworzyć spójną (i komfortową w użytkowaniu!) przestrzeń.


Nie tylko biurko rozkładane korzysta z właściwości płyt laminowanych. Również w salonie lub jadalni warto postawić na ten niezawodny półprodukt.

Sprzątanie tych pomieszczeń zazwyczaj jest przykrym obowiązkiem, dlatego nowoczesne meblościanki do salonu - najczęściej śnieżnobiałe lub czarne - powinny być pokryte powłoką, która chroni przed osadzaniem się kurzu. Laminat jest zatem idealnym rozwiązaniem, które nie tylko wygląda bardzo dobrze we współczesnych aranżacjach, ale jest również odporne na codzienne użytkowanie.


Płyty meblowe są bardzo dobrą alternatywą dla materiałów droższych. Mowa tutaj chociażby o litym drewnie - choć piękne, to swoje kosztuje. Dekoracyjne powłoki płyt z powodzeniem imitują drewno, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na taki zakup.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz monochromatycznych, nowoczesnych frontów, czy wolisz klasyczny dąb lub jesion, designerskie komody z płyt meblowych dostaniesz za niewielką cenę. Idealnie wpasują się one do nowoczesnych sypialni lub przedpokojów, a przy tym będą Ci służyć przez długi czas!

425 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page